Jak přenést presety z Camera RAW do Lightroomu (video)

Spousta fotografů přechází z Adobe Camera RAW modulu do Lightroomu. Nebudu zde rozebírat celou řadu důvodů, které jsou zřejmé. Místo toho vám chci ukázat, jak své dosavadní presety z Camera RAW modulu přenést do Lightroomu. Mám pro vás dokonce video – návod, jak na to, díky kterému to zvládnete během pár minut.

V současnosti je situace s presety taková, že presety, které používáte v Camera RAW modulu (zásuvný modul v Photoshopu pro editaci RAWů), nemůžete jen tak překopírovat do Lightroomu. Adobe Lightroom totiž ukládá presety v souborech jiného typu, a tak je nelze prostě jen překopírovat.

Pokud se tedy rozhodnete přejít z Adobe Camera RAW modulu na Lightroom (což vřele doporučuji), tak budete muset věnovat pár minut na to, abyste mohli své dosavadní presety i v Lightroomu nadále používat. Jak na to se dozvíte v tomto video návodu.

Samozřejmě v praxi se tento postup hodí na komplexnější presety, spíše než na nějaké jednoduché. Například ve videu zmiňovaný preset pro vinětaci je snazší udělat v Lightroomu ručně, než jej „přenášet“. Stačí totiž posunout jeden či dva posuvníky pro vinětaci a takto vytvořený preset uložit. U presetů složitějších, které ovlivňují celou řadu posuvníků v různých částech Lightroomu, je ale výš uvedený postup určitě efektivní.

Chcete se zeptat na něco k tématu? Nebo máte svůj vlastní postup? Neváhejte a napište své názory či dotazy do komentáře níže.

Share

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít k navigační liště