Recepty na presety: podvečerní portrét

Podvečerním fotkám často sluší lehce teplejší barevný nádech. K tomuto účelu jsou ideální tónovací presety v Lightroomu, které umí dodat fotkám krásně teplé barvy a podpořit tak večerní atmosféru. A když navíc přidáte na správné místo efekt slunečních paprsků, nemá to chybu.

Na uvedenou fotku byly použity tyto presety pro Lightroom ze sady dostupné na www.presety.cz:

  • 100 Základ: 108 Základ HDR, 126 Saturace+, 131 Doostření
  • 200 2. Tónování standard: 233 žlutá oranžová
  • 300 Dělené tónování: 370 oranžová-modrá
  • Lokální preset 005 Zesvětlení + aplikovaný kruhovým přechodem přes obě postavy.
  • 600 Sun Flare a Bokeh: 610 vpravo záře

To vše upraveno asi tak za 2 minuty.

Poslední krok můžete vynechat – někomu se v tomto případě umělý efekt slunečních paprsků líbit nemusí. Je to otázka vkusu. Dovedu si představit výsledek i bez tohoto efektu, ale do tohoto receptu jsem jej přidal, aby bylo vidět, jak lze s fotkou „kouzlit“. Při přidávání umělých efektů světla vždy doporučuji vycházet z původního světla (jeho směru, charakteristiky, barvy,…).

Zkuste si i na své podvečerní fotky aplikovat výše uvedenou kombinaci presetů a třeba vás výsledek příjemně překvapí. Samozřejmě můžete celkové barevné ladění ještě upravit vyvážením bílé.

Přejeďte myší přes fotku, abyste viděli verzi před úpravou a po úpravě. Nebo na ni klikněte myší a klávesami vlevo a vpravo (nebo klikáním myší doleva / doprava) sledujte rozdíl mezi před a po.

011-4011-3

 

 

Share

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Přejít k navigační liště