SHIFT v Lightroomu zjemňuje chod posuvníků

SHIFT v Lightroomu zjemňuje chod posuvníků

Taky znáte ten pocit, kdy v Lightroomu nastavujete posuvník kolečkem myši, ale jednotlivé skoky jsou moc hrubé? Právě pro vás mám dnes velmi užitečný tip do praxe – a to návod, jak tyto hrubé skoky snadno zjemnit.

Občas i mě Lightroom překvapí, protože nabízí opravdu nepřeberné množství klávesových zkratek a kombinací, které zná málokdo… A tak věřím, že i následující tip se vám bude v praxi hodit.

Pokud jste zvyklí nastavovat hodnoty posuvníků myší, tak si přitom zkuste stlačit a podržet klávesu SHIFT. Zjistíe, že skoky, po kterých se posuvník pohybuje, se stlačením SHIFTu dost zjemní. Což se v praxi může často hodit, třeba když potřebujete velmi jemně nastavit vyvážení bílé nebo třeba expozici. Zjemnění chodu posuvníků stlačeným SHIFTem můžete použít kdekoliv v Lightroomu, což se hodí.

Takže pokud už znáte Alt jako modifikátor funkcí a režimů zobrazení, tak teď už budete vědět, že SHIFT zjemňuje chod posuvníků 😉

Share

Komentáře

  1. Ať se snažím, jak chci, tak mi kombinace kolečka myši s klávesou Shift nefunguje, resp. funguje stále stejně ať jej držím nebo nee. Mám LR CC.

Napsat komentář

Přejít k navigační liště