Recepty na presety: podvečerní černobílá

V minulém receptu jsme si ukázali, jak přidat k podvečernímu portrétu teplé letní barvy a dokonce i efekt protisvětla. Dnes si upravíme stejnou fotku, ale převedeme si ji na odstíny šedi. Vyjdeme z naší předchozí úpravy, kterou jsme již provedli v předchozím receptu a navážeme na ni následujícím způsobem:

  • 800 Black and White: 800 BW reset všeho tónování, 805 BW zelený
  • 200 1.Film a Závoj: 202 film+

A to je vše 🙂 Jak vidíte, udělat zajímavý černobílý snímek z již upravené fotky může být velmi snadné. Třeba v tomto případě to zabralo asi tak 1,5 minuty. Zásadní je si rozmyslet, jak chceme, aby vypadal výsledek. A pak tomu přizpůsobit výběr konkrétních presetů. Zrovna v tomto případě zelený čb filtr pomohl prosvětlit tváře a preset „202 film+“ dodal fotce velmi moderní vzhled imitující filmové materiály. Preset „800 BW reset všeho tónování“ byl v tomto případě podstatný pro kompletní převod fotky do odstínů šedi. Bez tohoto presetu by na fotce zůstalo tónování z předchozího receptu.

Všechny výše uvedené presety naleznete v sadě presetů pro Lightroom dostupných na www.presety.cz. Zkuste si i na své fotce aplikovat filmový efekt při převodu do odstínů šedi. Třeba budete výsledkem překvapeni.
011-2 011-4

Share

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Přejít k navigační liště